Genel Bilgiler
Çelik karkaslarında kumaş katmanlı kompansatörlerde olduğu gibi ortam şartlarına bağlı çalışma ömürleri vardır.Genelde bir işletmede kompansatör değişim zamanı geldiği dışarıdan çıplak gözle kolayca anlaşılabilir.Ancak çelik karkaslar üzerleri kompansatör bezi ile kaplı olduğundan deformasyonlar dışarıdan kolay belli olmaz. Öncelikle akışkandan dolayı incelen sivrilen yönlendirici köşeleri veya çıkıntıları içten kompansatörlere büyük hasarlar verir. Bu yüzden her kumaş katmanlı kompansatör değişiminde mutlaka karkas kontrol edilmeli gerekiyorsa bakım yapılmalı yada yenisi imal edilmelidir.

Çalışma şartlarına uygun ST37,2 Karbon, Paslanmaz çelik, Corten A gibi saçlardan imal edilir.Karşı flanşına uygun eksen delikleri delindikten sonra sabitleme lamaları takılır. Montaj aşamasında gaz kaçaklarını önlemek için 10mm cam elyaf fitil isteğe bağlı olarak flanşa yapıştırılır.ya da beraberinde sevk edilir.

Kumaş katmanlı kompansatörün üzerine yazan akışkan yönü dikkate alınarak kompansatör aralığına yerleştirilen karkas yükseklik sabitleyici lamalar çıkardıktan sonra montaja hazırdır.

Örnek uygulama Örnek uygulama Örnek kompansatör
Çelik Karkaslı Kumaş Katmanlı Kompansatör
 
Fuarlar ve fuar takvimimiz - Daha önce katıldığımız ve ileriki tarihlerde buluşabilecegimiz fuarlar, tıklayın !
 
Orhanli Beldesi Orta Mahalle Erdem Sanayi Sitesi
D3 Blok No: 6-7 Tepeören, Tuzla, Istanbul - Türkiye
+90 (216) 304 02 73
+90 (216) 304 02 78
www.prokomsan.com
sales@prokomsan.com