Yüksek Isıya Dayanıklı İzolasyon Ürünleri/ Malzemeler

Müşterilerimiz, zengin çeşitli ve yüksek kaliteli teknik kumaş yelpazemizden faydalanabilirler.  Ürünlerimiz farklı tiplerde mevcuttur (iplikler, büklümler, kumaşlar, kalın dokuma şeritler, hortumlar, halatlar, salmastralar, keçeler, vs olarak).  Yaklaşık 1600ºC'ye kadar olan yüksek sıcaklıklara karşı koruma için, isteğe uyarlanmış bir PROKOM çözümü her zaman mevcuttur.
 
350 ºC  HAKAMID

Hakamid ürünleri saf ya da karıştırılmış aramid ipliklerinden üretilmektedir. Hakamid ürünleri aşağıda belirtilen özellikleri ile göze çarpmaktadır:

Aşınmaya karşı mükemmel direnç.
Çok yüksek çekme direnci.
Aramid elyafların sıcaklık mukavemeti: yaklaşık 350 ºC'ye kadar.
Alev geçirmez, kendinden sönen.
Erimez.
Düşük büzüşme oranı.
Yakıtlara, yağlayıcı maddelere ve sentetik deterjanların çoğuna karşı mükemmel kimyasal mukavemet.
Korozyona uğramaz.
Üstün titreşim özellikleri.büyük resim
 
550 ºC THERMO-E-GLAS

E-cam, HKO'nun Thermo-E-Glas ürünlerinin yüksek kaliteli temelini oluşturmaktadır.  E-cam, yüksek termal stabilite ve üstün elektrik yalıtım özellikleriyle göze çarpmaktadır. HKO Grubun Thermo-E-Glas ürünleri özel olarak 6 mikron sürekli filament ipliklerinden üretilmektedir.  Yalıtım özellikleri, tekstüre etme sayesinde geliştirilebilir.

Özellikler:

550 ºC'ye kadar olan sürekli sıcaklıklara karşı mukavemet.
Sıcak ve soğuğa karşı üstün yalıtım özellikleri.
Yüksek çekme direnci.
Tutuşmaz.
Ses emilimi.büyük resim
 
550 ºC/1000 ºC/1260 ºC CMS-Bio

CMS-Bio malzemeleri kalsiyum-magnezyum silikat elyafları içermekte ve santrifüj yöntemi kullanılarak üretilmektedir.  Ortaya çıkan ürün, yüksek sıcaklık mukavemetli ve düşük termal iletkenliğe sahip beyaz ve yumuşak elyaftır. Saf CMS-Bio elyaflar tekstil ürünlerine işlenemeyeceği için, eğirmede işleminde yardımcı olarak organik elyaflar katılmak zorundadır.  Bu organik elyafların katılmasından dolayı, ürünlerin tutuşmasındaki kayıp %15-20'ye ulaşmaktadır.

HKO'nun CMS-Bio yün ve CMS-Bio elyaf keçeleri olarak sunduğu organik elyaf katılmamış CMS-Bio ürünleri, yaklaşık 1260 ºC'ye kadar olan sıcaklıklara karşı dayanıklıdır. Cam takviyeli CMS-Bio ürünlerinin maksimum sıcaklık mukavemeti yaklaşık 550 ºC, metal takviyeli ürünlerin ise yaklaşık 1100 ºC'dir.  Fakat gerçek sıcaklık mukavemeti herzaman malzemenin mekanik gerilimine ve ortalamanın etkisine bağlıdır. CMS-Bio ürünlerinin biyoçözünür olmasından dolayı, hiçbir zararlı malzeme sınıflandırması bulunmamaktadır.büyük resim
 
550 ºC/1000 ºC/1260 ºC/1400 ºC/1600 ºC HACERAM

Haceram kumaşları yaklaşık %15-20 oranında organik elyafların eklenmesi ile, seramik elyaflardan üretilmektedir.  Ayrıca cam elyaf çekirdeği (yaklaşık 550 ºC) ya da krom çelik tel çekirdeği (yaklaşık1000 ºC) ile takviye edilmektedir. Organik elyafların katılmasından dolayı, bu ürünlerin tutuşmasındaki kayıp %15-20'dir. HKO tarafından Haceram yün ya da Haceram elyaf keçeleri olarak sunulan ve ilave bileşen içermeyen seramik elyaf ürünleri, 1600ºC'ye kadar olan sıcaklıklara karşı mukavemet göstermektedir.

Haceram ürünleri aluminosilikattan üretilmekte olup, yönetmelik 67/548/EC'ye göre carc. Cat 2 olarak sınıflandırılmaktadır.Seramik elyaf ürünleri kullanılırken, seramik elyaf üreticilerinin genel sağlık ve güvenlik talimatlarına uyulmalıdır.büyük resim
 
750 ºC HAKOTHERM-800

Hakotherm-800 ürünleri, 6 mikron filament boyutuna sahip sürekli kalsiyum silikat elyafları içermektedir.

Özellikler:

Yaklaşık 750 ºC'ye kadar sıcaklık mukavemeti.
Üstün yalıtım özellikleri.
Tutuşmaz.
Mükemmel elektrik yalıtım özellikleri.
Asit ve alkalin ortamlarına karşı yüksek mukavemet.büyük resim
 
750 ºC SİLONTEX

Silontex ürünleri, 6 mikron filament boyutuna sahip sürekli kalsiyum silikat elyafları içermektedir.  Bu ürünler özellikle hafif ve ağır metal endüstrisinde sıvı metallere ve metal sıçramalarına karşı olmak üzere, yüksek sıcaklık ocaklarında koruma olarak oldukça uygundur. Bu yüksek kaliteye sahip ürün grubu, aşağıdaki özellikleri ile dikkat çekmektedir.

Özellikler:

Yaklaşık 750 ºC'ye kadar sürekli sıcaklık mukavemeti.
Aşınmaya karşı üstün mukavemet.
Minimum tutuşma kaybı (yaklaşık %2).
Üstün yalıtım özellikleri.
Yüksek çekme mukavemeti.büyük resim
 
1000 ºC HAKOTHERM-1200/SILICATHERM

Hakotherm®-1200/Silicatherm® ürünleri, 1000 ºC'den fazla bir yüksek sürekli sıcaklık mukavemeti anlamına gelmektedir.  Bu ürünler yüksek kaliteye sahip silika elyaf temellidir. Mevcut iş tıbbı bilgisine göre, 6 mikron üzerinde boyutlara sahip elyaflardan üretilen ürünler, sağlığa zararsız olarak kabul görmelidir. Hakotherm®-1200/Silicatherm® ürünleri, 6 mikron (+/- %10) elyaf çapına sahip filament ipliklerinden üretilmektedir ve sonuç olarak 3 mikronluk kritik elyaf sınırını bir hayli geçmektedir. Silicatherm ürünleri sadece kumaş olarak mevcuttur.

Özellikler:

Hidroflorik asit, fosforik asit ve güçlü alkalinler dışında bir çok kimyasala karşı dayanıklılık.
Üstün yalıtım özellikleri.
Mükemmel dokuma.
Deride tahrişe yol açmaz.
Sağlığa zararsız.büyük resim
 
1200 ºC SILICATEX

Silicatex® ürün grubu, yüksek saflığa sahip silika elyaf temellidir (yaklaşık %98,9 oranında SiO2 içeriği). Yaklaşık 1200 ºC'lik bir sürekli sıcaklık mukavemetinden dolayı, Silicatex® ürünleri metal sıçramalarına ve yanan cüruflara karşı mükemmel bir koruma sağlamaktadır. Standart Silicatex® ürünlerinin çekmesi 1100 ºC'de yaklaşık %15 oranındadır.  Fakat özel bir yöntem sayesinde, dokuma sırasında çektirilmiş Silicatex® ürünleri için bu oran %7'ye düşürülebilir.  (Çekme= 1100 ºC'de 30 dakika sonra yüzey küçülme yüzdesi). Normal silika ürünleri ile karşılaştırıldığında Silicatex® ürün yelpazesi, yüksek sıcaklıklara maruz kaldığında kaydadeğer bir şekilde artmış bir çekme mukavemeti göstermektedir.büyük resim
 
1100ºC HAKOPLAN-1100-BIO

Hakoplan-1100-Bio, 1100 ºC'ye kadar olan uygulama sıcaklıkları için MgO, Fe2O3 ve AL203 izleri taşıyan ve SiO2 ve CaO bazlı biyoçözünür mineral elyaflardan üretilmiş bir yalıtım ve contalama levhasıdır.  Üstün özelliklerinden dolayı, Hakoplan-1100-Bio;

Çelik endüstrisi,
Endüstriyel ocak yapımı,
Maden endüstrisi ve çelik fabrikaları,
Mekanik ve ekipman mühendisliği,
Elektrik endüstrisi

Gibi ağır çalışma şartları altında verimliliğini ıspatlamıştır. Hakoplan-1100-Bio levhaları delme contaları için idealdir ve ayrıca kesilip delinebilir.

Boyutlar: 1000x1000 mm
Kalınlık: 2-10 mmbüyük resim
 
Uygulamalar İçin Yapıştırıcılar

HKO birçok uygulama için yüksek sıcaklıklara karşı dirençli doğru yapıştırıcılar sunabilmektedir.  Uygulamaya bağlı olarak birleştirici elemanlar farklı yapışkanlık direnci göstermektedir.  İster birleştirmede yardımcı olarak, ister kalıcı birleştirme için kullanılsın (örneğin fırın kaplaması), bu bağlayıcı elemanların son derece güvenilir olduğu kanıtlanmıştır.

 
 
Fuarlar ve fuar takvimimiz - Daha önce katıldığımız ve ileriki tarihlerde buluşabilecegimiz fuarlar, tıklayın !
 
Orhanli Beldesi Orta Mahalle Erdem Sanayi Sitesi
D3 Blok No: 6-7 Tepeören, Tuzla, Istanbul - Türkiye
+90 (216) 304 02 73
+90 (216) 304 02 78
www.prokomsan.com
sales@prokomsan.com